dev1

MĀRTIŅŠ UZTICS

 

Mārtiņš Uztics

Piedāvājumu veidot vēsturiskās pastaigas virtuālo versiju pieņēmu ar domu - "LABS UN INTERESANTS PASĀKUMS. GAN IZDARĪŠU." Strādājot pie tās jau labu laiku, redzēju un sapratu – šis darbs ir mans IZAICINĀJUMS.

Liku kopā bildes ar tekstiem, skatījos, domāju un sev atbildēju uz neskaitāmiem "ko", "kā" un "kāpēc" .Tad, kad pašam kļuva skaidrs, kā šis apjomīgais informācijas materiāls varētu izskatīties virtuālajā vidē, viena pēc otras pie manis sāka nākt arī idejas pastaigas dizaina izveidei. Dažbrīd teksta un bilžu materiāla salīdzināšana aizrāva tik ļoti, ka nemanot apstājās laiks. Pamanīju, ka senajās atklātnēs Aizputes ielās ir cilvēki, kas pozējuši fotogrāfam, Varis Sants fotografējis tāpat. Saliekot abus šos attēlus kopā, tu pēkšņi saproti - tur pa vidu ir īpaša aura - tā ir pilsētas vēsture. Senās atklātnes lieliski parāda, kāda bija Aizpute un tās nami aizvadītā gadsimta sākumā un vēlāk - 30-jos gados. Tās ir pilsētas saimnieciskā uzplaukuma liecības. Vara Santa mūsdienu fotogrāfijas un Ivara Silāra vēsturiskās izpētes materiāls pastāsta, kad , kā un kas ar tām noticis.

Šī virtuālā pastaiga pa Aizputi ar iespēju ielūkoties tās vēsturē ir grandiozs kopdarbs un man ir pārliecība, ka tā būs interesanta un saistoša lasāmviela visiem, kuru saknes ir Aizputē.

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00