dev1

 

ESIET SVEICINĀTI AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJA MĀJAS LAPĀ!

 

Kopš 1999. gada 15. septembra Aizputes Jaunā Pilsmuiža Tebras upes Dzirnavu dīķa krastos ir Aizputes novadpētniecības muzeja mājvieta.

Šī ir vieta, kurā soli pa solim cenšamies radīt sakārtotu vidi, tīkamu un atbilstošu mājvietu senām un ar pilsētas vēsturi saistītām lietām un notikumiem. Te tie apmeklētājiem stāsta savus stāstus, atsauc atmiņā reiz piedzīvotus un jau piemirstus notikumus un emocijas, dāvā atkalredzēšanās prieku ar bērnības un jaunības laiku, vienlaikus svinot savu "otro dzīvi".

Līdztekus rūpēm par Aizputes pilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu šodienas sabiedrībai un nākamajām paaudzēm, domājam arī par to, kā būt noderīgiem ikvienam interesentam. Kopš 2015. gada vasaras Pilsmuižas pagrabstāva atjaunotajās telpās iekārtotajā "Seno lauku amatu prasmju ekspozīcijā" apmeklētājiem piedāvājam darbošanos amata meistaru vadībā dažādās meistardarbnīcās, tādejādi laužot iesīkstējušus stereotipus par muzeju kā vietu, kurā "apstājies laiks".

Ar prieku un gandarījumu prezentējam šīs mājas lapas  sadaļu "Pastaiga pa Aizputi pirms simts gadiem un šodien", kura  piedāvā iespēju doties virtuālā pastaigā pa Aizputi, pagriežot laika ratu 100 gadus atpakaļ.

Mēs zinām, ka Jaunā Pilsmuiža ir vieta, kurā dzīvo un piepildās sapņi, tādēļ strādājam ar vēlmi kļūt par lielisku Aizputes pilsētas vizītkarti-vietu, par kuru mūsu apmeklētāji teiktu: "Te es noteikti atkal vēlos atgriezties".

 

Jolanta Berga
Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00