Ģedimina Salmiņa piemiņas turnīrs šahā Drukāt

22.jūlijā Rucavas pamatskolā jau piekto reizi notika Ģedimina Salmiņa piemiņas turnīrs šahā. Kopā pie rūtotajiem galdiņiem par skaistajiem kausiem un medaļām sacentās 32 dažāda vecuma dalībnieki  no Saldus, Aizputes, Kazdangas, Grobiņas, Liepājas un Rucavas, kā arī četri šahisti no Klaipēdas. Sakarā ar to, ka sacensības šajā dienā notika arī Limbažos un jūlijs ir šaha turnīriem pārbagāts mēnesis, skaits 32 ir pietiekoši liels.

Kopvērtējumā pārliecinoši 1.vietā ar rezultātu 6,5 no 7 spēlēm ierindojās Latvijas Šaha federācijas prezidents FIDE meistars Āris Ozoliņš, 2.vietā starp vīriešiem Eldars Bagirovs, bet 3.vietā klaipēdnieks Skrimants Buivydas.

Dāmu konkurencē 1.vieta Rudītei Bērziņai, bet 2.vieta grobiņniecei Evijai Brikmanei. Jauniešu konkurencē pirmais bija, bet kopvērtējumā 2.vietā, Liepājas KSS šaha nodaļas audzēknis Daņiils Guļņevs. 2.vietā Alekss Šipicins, bet 3.vietā Iļja Šarakovs. Abi liepājnieki arī šaha nodaļas audzēkņi.

Meitenēm uzvarēja liepājniece Elīna Bagāta. Aiz viņas ierindojās rucavnieces - 2.vieta Sanijai Dejus, bet 3.vieta Renātei Freimanei. Senioriem 60+ uzvarēja liepājnieks Imants Gruduls, 2.vieta liepājniekam Imantam Samatam, bet 3.vieta kazdandzniekam Ojāram Vējkājim. Seniorēm 60+ 1.vieta Liepājas KSS šaha nodaļas trenerei Gaļinai Sudmalei, bet  2.vieta aizputniecei Ritai Rūtiņai. Labākā rucavniece Aija Dejus, bet labākais rucavnieks Aivars Ķēdže.

Sacensības noorganizētas ļoti labā līmenī un ieguvušas popularitāti šahistu vidū.