Koklētāji atrāda iemācīto vecākiem Drukāt

Jau pirmās nedēļas nogalē pēc  gadumijas skolu pieskandina kokļu skaņas un bērnu čalas – atkal ir atbraukusi Dina Liepa, un mēģinājumi rit pilnā sparā. Svētdienas pēcpusdienā uz koncertu tiek aicināti vecāki – lai taču arī viņi novērtē, ko bērni paveikuši trīs skološanās reizēs.

Koncertu ievada un arī koncerta laikā bildēs uz sienas ir redzami bērni visdažādākās pozās kopā ar saviem iemīļotajiem instrumentiem - kokli, ģitāru, mandolīnu, akordeonu, vijoli. Šķiet – tās ir tikai pozas, taču pārsteigums sekoja koncerta otrajā daļā – bērni patiešām muzicēja uz visiem šiem instrumentiem! Koncerta pirmajā daļā bērni rādīja savu prasmi kokles spēlē. Katru skaņdarbu iesāka kāds no bērniem – solists,  tad sekoja visu koklētāju kopīgā spēle. Sniegums bija patiesi baudāms! Tas tikai apliecina to, ka mūsu bērni ir talantīgi un uzcītīgi, un ka viņu dotumi ir meistarīgas skolotājas (Dina Liepas) un atsaucīgu palīgu (Lienas Trumpikas un Alīdas Trumpikas) rokās.

Gandrīz visi koklētāji darbojas skolas folkloras kopā „Ķocītis”. Februārī kopu skatē lietā tiks likta arī kokles spēle un kopīgā muzicēšana uz pārējiem instrumentiem. Turēsim īkšķus. Lai mūsējiem veicas!