Rucavas baltā sviesta ceļš Drukāt

Nenoliedzami – esam kļuvuši populāri ar baltā sviesta gatavošanu, ar baltā sviesta meistari Mirdzu Ārentu.

Kāda tad ir vēsture? Būsim lepni -„Rucavas balto sviestu” mājās gatavo jau kopš 20. gs. sākuma. Tā gatavošanas receptes ir nodotas no paaudzes paaudzē. Arī šobrīd gandrīz katrā mājā tiek gatavots „Rucavas baltais sviests” (Ja tavā mājā to negatavo, tad pajautā kāpēc? Ja neproti – pēdējais laiks iemācīties!). Tradīcijas uzturēšanā liela nozīme ir Rucavas tradīciju kluba un n/a „Rucavas sievas” darbībai. Tradīciju namā „Zvanītāji” pastāvīgi tiek aicināti kopā „Rucavas baltā sviesta” darināšanas meistari, tiek rīkotas meistarklases un semināri. „Rucavas baltais sviests” kopā ar vārītiem kartupeļiem vai lauku rupjmaizi ir ēdienkartē piedāvājumā tūristiem tradicionālās kultūras programmā „Rucavas goda mielasts”. „Rucavas baltais sviests” tiek likts galdā arī lielos izbraukuma pasākumos, kur pulcējas 200, 300 un pat vairāk ļaužu.

Pamatota ir rucavnieku vēlme panākt Rucavas baltajam sviestam Eiropas aizsargātā produkta statusu. Līdzīgi kā tas ir bijis ar plaucēto rudzu maizi un sklandu raušiem, šobrīd ar Rucavas pašvaldības gādību ir izstrādāts un nosūtīts pieteikums Rucavas baltā sviesta reģistrācijai Eiropas aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā, Aizputes TV izveidojusi reklāmas filmiņu par baltā sviesta gatavošanu un tā meistari Mirdzu Ārentu. Paies pāris gadi, līdz uzzināsim rezultātus. Turam īkšķi jo stipri – tā atkal ir viena iespēja mazajai, bet lepnajai Rucavai ieiet pasaulē, kļūt atpazīstamai!

Tālu ceļu no Smiltenes puses Blomes ciema bija mērojusi šova „Īstenā latvju saimniece” dalībniece, „Latviskā mantojuma” zīmes ieguvēja, lauku māju „Donu” saimniece Ilze Briede. Nelīdzēja nekādas atrunas – viņa bija Rucavas balto sviestu iemīļojusi „Latviskā mantojuma” zīmes pasniegšanas ceremonijā, kad Rucavas sievas visus cienāja ar rupjmaizi un balto sviestu. Un, kā Ilze saka: mīlestība uz mūžu! Viņa bija arī citur dabūjusi pagaršot tā saucamo balto sviestu, bet tik gards un gaisīgs, uz mēles kūstošs kā rucavniekiem neesot nekur! Viņai noteikti vajagot pašai pamēģināt pagatavot, bet galvenais – tikties ar izslavēto Rucavas meistari Mirdzu. Un tā nu kādā novembra pēcpusdienā Ilze ir klāt ar bagātīgu ciema kukuli – pašas gatavotu kaņepju sviestu un ziedojumu Rucavas sievu darbībai. Paiet pāris stundas radošas sarunās un mācībā. Mirdza saka: tā jau te daudzi brauc un mācās, bet neviens nav pateicis, vai ir mēģinājis pats pataisīt balto sviestu un vai ir sanācis. Nu Ilze sūta ziņu: „Labs rīts Rucavā! Nu jau otro reizi pamēģināju un sanāk!!! Paldies jums par jauko un silto uzņemšanu. Mirdziņai kvēli sveicieni! Rucava rullē!”