Prasmju skola Rucavā Drukāt

Pašā gada nogalē Rucavas tradīciju klubam izdevies iegūt Kultūrkapitāla fonda finansējumu 1000 eiro apmērā projektam „Prasmju skola Rucavā”. Projekts ir „Zvanītāju” vasaras skoliņā  iesākto darbu turpinājums. Pie garajiem linu krekliem bija vajadzīgas rotas, sievām bija radusies interese par celošanu, četri mazie rucavnieki bija sākuši mācīties kokles spēli.

Projektā plānotas vairākas tikšanās reizes nedēļas nogalēs. Par projekta līdzekļiem tiks iegādāta viena kokle. Mums ir ļoti paveicies, ka visas trīs reizes, un cerams, arī turpmāk citos projektos pie rucavniekiem brauks Latvijā ievērojamā kokles spēles skolotāja Dina Liepa (kokles spēli Dina ir mācījusi daudzās nometnēs, saietos, folkloras skolās gan Latvijā, gan ārpus tās, šobrīd Dinas vadītajā Rīgas folkloras kopā „Kokle” kokles spēli apgūst 94 koklētāji!).

Aizvadīta Prasmju skolas pirmā tikšanās reize skolas telpās. Man kā projekta vadītājai ir ārkārtīgi liels gandarījums par rucavnieku atsaucību. Vienmēr, rakstot projektu, ir liela aizrautība un pārliecība, ka projekts ir vajadzīgs, bet tuvojoties lielajam notikumam, iezogas bažas – bet, ja nu neviens neatnāk, ja tas nevienam nav vajadzīgs… Bažām nebija pamata. Ar kokles skaņām skolu pieskandināja 12 mazie koklētāji (Paldies skolas direktorei, arīdzan „Ķocīša" vadītājai Lienai Trumpikai, kas spējusi iedegt šo dzirksti bērnos! Paldies vecākiem, kuri atbalsta šo bērnu nodarbi!). Savukārt skolotāja Dina saka: tas ir ļoti labs  un cerīgs sākums! To viņa redz bērnu acīs, viņu atsaucībā un degsmē.

Bet tas jau nav viss. Pagrabstāvā ap skolotāju Andri Garokalnu, rotu kalšanas meistaru no Liepājas pulcējas Rucavas sievas, viņu dēli un vīri. It kā vīru darbi - materiāls tiek sagriezts gabalos, tiek karsēts liesmā, valcēts un griezts skrūvspīlēs, tad tiek vīlēts un pulēts, līdz gatavā rota spīd un laistās. Meistaram un zēniem piepalīdzot, pašas pie savām rotām - gan saktas, gan aproces ir tikušas Ausma, abas Daces, Elga, Rasma, Sanita, Skaidrīte, Inta, Evita un Natālija. Aleksandrai nav bēda – rotas kaļ dēls Miķelis, savukārt Imantam paldies par gāzes balonu, bez kā nu nekādi nevar iztikt pie rotu gatavošanas. Arī maziem koklētājiem acis spīd, ar meistara vēlību roku iemēģina Elgas dēls Ritvars, Agneta un citi.

Nākamās tikšanās reizes Prasmju skolā „Zvanītājos” no plkst. 10.00

28., 29. novembrī celošanu mācīs Ilma Rubene, dančus - Sandra Aigare.

4. - 6. decembrī - notiks koklētāju nodarbības Dinas Liepas vadībā.

12., 13. decembrī gatavosim Ziemassvētku rotājumus, mācīsimies Ziemassvētku dziesmas un rotaļas (skolotājas Ilma Rubene un Sandra Aigare).