„PŪT, VĒJIŅI, RUCAVĀ” Drukāt

Liepājas mākslinieku biedrības „MĀKSLAS KOLĒĢI” grupas izstādi „PŪT, VĒJIŅI, RUCAVĀ” 2018.gada 10. janvārī atklāja Rucavas kultūras namā

Vējš no Liepājas uz Rucavu ir atpūtis 13 māksliniekus no biedrības „MĀKSLAS KOLĒĢI” ar pēdējos gados tapušajiem darbiem. Mākslinieki savos darbos ir daudzveidīgi, strādājoši dažādās tehnikās un žanros. Lielāko tiesu ir attēlota jūra un pilsēta.

Izstādē „PŪT, VĒJIŅI, RUCAVĀ” piedalās mākslinieki - Aldis Kļaviņš, Pauls Spridzāns, Andris Millers, Irina Tīre, Laine Kinstlere, Ilze Eniņa, Vija Rubene, Ineta Ķergalve, Brigita Pomerante, Ilze Akselrode, Kristīna Bruža, Kristīne Gundarina un Maira Markuševska.

Liepājas mākslinieku biedrība „MĀKSLAS KOLĒĢI” radoši darbojās no 2013. gada un savā pulkā apvienojušies 23 biedri, kuri aktīvi iesaistās pilsētas mākslas dzīvē. Šogad biedrība svinēs savas pastāvēšanas piekto gadadienu.

Biedrībai par tradīciju kļuvusi izstāde „PAVASARA ATMODA,” kuru organizē kopā ar citiem pilsētas māksliniekiem un divus gadus ir arī piesaistījusi māksliniekus no Lietuvas.

Leģendāras ir kļuvušas mākslas akcijas - plenēri vasarā. Jūlijā notiek Svētā Jāzepa Romas katoļu katedrāles dārzā un ar noslēguma izstādi katedrāles tornī. Tik pat interesants ir otrs plenērs pilsētas centrā Rožu laukumā, gleznojot rozes.

Biedrības mākslinieki sevi pārstāv ar saviem darbiem arī aiz valsts robežām. Ir izveidojušās draudzīgas saites ar Lietuvas māksliniekiem, Klaipēdā, Šauļos, Viļņā un Kauņā.

Mākslinieki piedalās konkursos: Jūrmalas mākslas biedrības rīkotās jūras tematikai veltītā starptautiskā izstāde/konkurss  „Marina” balva - 2017  ieguva Benita Bitāne, Rīgā, Pētera baznīcā Jāzepa Pīgožņa gleznu konkursa galveno balvu 2017. gadā ieguva mākslinieks Aldis Kļaviņš.

Izstāde apskatāma līdz 20. februārim.