Justies kā bišu mātei Drukāt

Tādas sajūtas mani pavada, atceroties šī gada Jāņus Papes „Vītolniekos”, par kuriem var teikt: sava veida jubileja - aprit 10 gadi kopš pirmajiem saulgriežiem mājīgajā un sakoptajā „Vītolnieku” sētā. Un katru gadu šie svētki ir bijuši citādāki. Pirmajos gados šaurā lokā - 15 -30 līgotāju. 2014., 2015.gada Jāņi ar milzīgu ļaužu pieplūdumu (200 – 300 līgotāju!). Ir bijuši pirmo gadu Jāņi, kad man kā pasākuma vadītājai  bija „jāraujas uz pusēm”, jo Jāņa sētā vien dažas tradīciju kluba sievas un to balsis nevar piepildīt ne sētu, ne sadzirdēt priekšpagalmā. Un tad ir 2012.gada Jāņi, kad sevi piesaka Rucavas sievas – kā čaklas namamātes, saimnieces, kas rimtā solī noklāj garos Jāņa godu galdus, kā pārliecinošas rucavnieces savos košajos tērpos, kā līgotājas ar skaņām balsīm! Un ir kādi trīs saulgrieži ar Solveigas Pētersones un visas viņas ģimenes  iesaistīšanos rotaļu vadīšanā. Un Jāņi, kurus ar savām dižajām balsīm pieskandina Nīcas etnogrāfiskā ansambļa, Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa un Krotes skolēnu folkloras kopas dziedātāju balsis. Šogad nekā no tā visa – dižie rotaļnieki un dziedātāji „sadalīti” pa lielajām, „valsts nozīmes” Jāņu svētīšanas vietām, un viens pēc otra atsaka. Tādēļ jau pašā sākumā bija skaidrs, ka jātaupa spēki, jo Jāņi būs jāizdzied no viena gala līdz otram galam „mazajā sastāvā” -  man pašai kopā ar  Rucavas sievām un viņu bērniem un Inesei Sērdienei ar vēl trim Austras bērniem, kuri ir uzticīgi līgotāji un atbalstītāji nu jau 7 gadu garumā.

Lasīt tālāk...
 
Melnais stārķis simbolizē lidojumu no pagātnes uz nākotni Drukāt

2.jūnijā Dunikas pagasta Sikšņu centrā, laukumā blakus 8.maijā iestādītajam Latvijas simtgades ozolam, tika atklātas tēlnieka Zigmunda Bieļa veidotās akmens skulptūras.

Tās svinīgi atsedza mazie dunicnieki, atklājot akmenī izkaltu lidojošu melno stārķi, simbolizējošu lidojumu no pagātnes uz nākotni, un gada skaitli 1253, kas vēsta par gadu,  kurā pirmo reizi vēsturiskos rakstos pieminēts Dunikas vārds. Par akmens skulptūru idejām un tapšanas gaitu pastāstīja tēlnieks Juris Švalbe.

Lasīt tālāk...
 
Izstādes Rucavas kultūras namā Drukāt

Rucavas kultūras namā apskatāma mākslinieces Guntas Krastiņas gleznu izstāde "Rozmarīns".

Aprīlī Rucavas kultūras namā bija apskatāma mākslinieces Intas Klāsones izstāde “Tas ir laiks...”.

 
Dunikas ozols 48. Drukāt

Dunikas pagastā Latvijas 100gades ozolu iestādīja 8.maijā, piedalījās Sikšņu pamatskolas skolnieki, skolotāji, pagasta iedzīvotāji, kopskaitā 80. Ozolu stādīja Ausma Padalka - ilggadēja Sikšņu pamatskolas direktore, senlietu krātuves "Lauksargi" vadītāja, Rucavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Rolis, Mariss Tiļugs un Rucavas novada basketbola komandas dalībnieks Mareks Malakausks.

 
Rucavas ozols 47. Drukāt

Rucavā Baltā galdauta svētki 4.maijā iesākās ar Rucavas amatierteātra izrādi, pēc kuras Rucavas jaunsargi, pašdarbības kolektīvi, iedzīvotāji un viesi skaistā gājienā devās uz skolas parku iestādīt savu 100gades ozolu. Pēc stādīšanas visi parakstījās Ozola goda grāmatā - 120 paraksti, piedalījās vēl vairāk ļaužu. Noslēgumā visi tika aicināti uz Baltā galdauta svētku noslēgumu skolā.

 
Ieraksta vēstījumu Tautas Saimes grāmatā Drukāt

2017.gada 21.aprīlī Rucavas kultūras namā notika svinīga Tautas Saimes grāmata atklāšana, piedaloties Rucavas pamatskolas skolēniem, Rucavas etnogrāfiskajam ansamblim, Rucavas novada pašvaldības pārstāvjiem un iedzīvotājiem.  Pirmo vēstījumu grāmatā ierakstīja Rucavas novada vecākā iedzīvotāja Marģieta Stikāne, kura ir vienā vecumā ar Latvijas valsti. Viņa grāmatā ierakstīja: “Esmu dzimusi 1918. gada 5. augustā Rucavā un joprojām te dzīvoju – līdz ar Latviju.

Lasīt tālāk...
 
Rucavas kultūrai būt! Drukāt

Tā lēma Rucavas sievas savā kopā sanākšanas reizē gada sākumā, tā lēma kultūras komisijā un kultūras komitejā, un visbeidzot domes sēdē: Rucavas pašvaldībai ir jāiesniedz pieteikums Nacionālajam kultūras centram Rucavas kultūrtelpas iekļaušanai nacionālajā Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.

Lasīt tālāk...
 
Konkurss “Ne tikai zvaigznes spīd” izskan jau divdesmit otro reizi Drukāt

2017.gada 18.martā Rucavas kultūras namā uz ikgadējo konkursu “Ne tikai zvaigznes spīd” pulcējās dziedātāji un dejotāji no Rucavas, Sikšņiem, Nīcas un Liepājas. Konkursantu izpildījumu vērtēja skatītāji, pēc uzstāšanās nobalsojot par sev tīkamāko dalībnieku. Nominācijas “Skatītāju simpātija” 3.vietu ieguva rucavnieces Diāna Žvirgzdīte un Simona Muceniece ar dziesmu “Vīrietis”, 2.vietu – Agneta Šlisere izpildot dziesmu “Atdziedi dvēsele”.

Lasīt tālāk...
 
Atklāj izstādi "Te…Rucavā" Drukāt

2017.gada 26.janvārī Rucavas kultūras namā atklāja izstādi "Te…Rucavā". Izstādē apskatāmas Līgas Ates fotogrāfijas un Rūdolfa Ates zīmējumi.

 
„Sibīrijas vēstules uz bērza tāss” Drukāt

Rucavas bibliotēkā Tukuma muzeja ceļojošā izstāde „Sibīrijas vēstules uz bērza tāss”

Lasīt tālāk...
 
« SākumsIepriekšējā12NākamāBeigas »

Lapa 1 no 2