Līgo, līgo! Drukāt

vainagsVisa laba Jāņa zāle
Ko plūc Jāņa vakarā;
Ko plūc rīta saulītē-
Tā vairs lieti nederēja.

Šā gada 23.jūnijā pulksten 8.00 Līgo dienas tirgus Rucavas tirgus laukumā.

Tirgus laikā no pulksten 9.00 uzstāsies kapela “Paurupīte”. Visiem tirgoties gribētājiem, lūgums pieteikties pa tālr. 26875152

Pulksten 18.00 Rucavas kultūras namā R.Blaumaņa joku lugas “No saldenās pudeles” izrāde Rucavas amatierteātra izpildījumā

Pulksten 21.30 Rucavas kultūras nama dārzā Līgo vakara kopīga ugunskura iedegšana. Par lustīgu sadancošanos līdz rīta gaismai gādās “Rucavas muzikanti”.

 
Jāņi Papes „Vītolniekos” Drukāt

Saulgriežos, 21. jūnijā no plkst. 17.00  Zāļu vakars „Vītolnieku” priekšpagalmā

  • zāļu lasīšana
  • vaiņagu un vītņu vīšana
  • zāļu vakara izdziedāšana
  • Jāņu vietas iekārtošana
  • pirmajiem un tālākajiem Jāņa bērniem – skābeņu zupa
Lasīt tālāk...
 
Novada kultūras pasākumi jūnijā, jūlijā un augustā Drukāt

Pasākumi jūnijā, jūlijā un augustā.

 
"Pa gadskārtu Jānīts nāca” Drukāt

22.jūnijā plkst.20.00 Sikšņos, Brūnu birzī Kalvenes kultūras nama dramatiskā kolektīva „Nebēda” izrāde A.Niedzviedzis „Dūdene zin”.

Pavisam parasts pagasts, pavisam parastos laukos. Pagasta sētniece Dūdene vienmēr ir pirmajās rindās cīņā par tīrību un kārtību. Tā nav vienīgā Dūdenes īpašība – viņa vienmēr visu zin. Pagasta dzīve varētu ritēt savu mierīgo un ierasto gaitu, bet tuvojas pašvaldību vēlēšanas un tas ienes savas korekcijas iedzīvotāju mierīgajā dzīvē. Tomēr tam visam pāri jaunā ziņa – Dūdenes draudzenes, Mirtas, meita Vita ir stāvoklī un Dūdene to zin pavisam noteikti, jo Vitai ir „divas strīpiņas”. Vai beigās izrādīsies, ka Dūdene tomēr visu nezin?

Izrādes ilgums 1 h 40 min. Lomās: Dūdene - Marika Zvirbule, Mirta - Solvita Ornicāne, Ješka - Gints Roģis, Vita - Līga Sause, Jete - Edīte Lukaža, Renāte - Inta Ruduka, Tamāra - Dzintra Lapsa, Inga - Daira Ziobrovska. Izrādes režija - Daiga Freimane, izrādi vada - Inese Tumpele.

  • sveicieni svētkos
  • savus dančus izrādīs Rucavas novada vidējās paaudzes deju kolektīvs "Saksinis”
  • plkst.22:21 Svētku ugunskura iedegšana
  • plkst.23:00 - 04:00 Līgo zaļumballe, kurā jautrus dančus spēlēs grupa "Melnraksts”

Būs transports no Sikšņiem 19:15 – Akmentiņi (par precīzāku laiku sazināties ar Daci 29134979). Pasākuma laikā tiks veikta videofilmēšana un fotografēšana.

 
Dzintras Rozentāles personālizstāde Drukāt

Martā Rucavas kultūras namā apskatāma mākslinieces un ilggadējas mākslas pedagoģes Dzintras Rozentāles personālizstāde - darbi gan akvareļa, gan eļļas tehnikā.

izstāde izstade

 
Ciemos muzikālais teātris Drukāt

28.februārī plkst.15.00 Rucavas kultūras namā "Tikšanās ar Dakteri Aikāsāp un viņa draugiem!!!". Ieeja 1,50 EUR. aikasap

 
„PŪT, VĒJIŅI, RUCAVĀ” Drukāt

Liepājas mākslinieku biedrības „MĀKSLAS KOLĒĢI” grupas izstādi „PŪT, VĒJIŅI, RUCAVĀ” 2018.gada 10. janvārī atklāja Rucavas kultūras namā

Vējš no Liepājas uz Rucavu ir atpūtis 13 māksliniekus no biedrības „MĀKSLAS KOLĒĢI” ar pēdējos gados tapušajiem darbiem. Mākslinieki savos darbos ir daudzveidīgi, strādājoši dažādās tehnikās un žanros. Lielāko tiesu ir attēlota jūra un pilsēta.

Lasīt tālāk...
 
Rucavas kultūras nama pašdarbības kolektīvi Drukāt

Rucavas etnogrāfiskais ansamblis – tautas tradicionālās kultūras kopējs paaudžu paaudzēs. Iepazīstina interesentus ar novada dziesmām, gadskārtu paražām, teikām, dejām, rotaļām. Izrāda savus tautas tērpus, kuri ir bagātīgi un daudzveidīgi ar etnogrāfiskiem elementiem. Šogad atzīmēs savu 35 gadu jubileju. Vadītāja un ansambļa dibinātāja Staņislava Skudiķe.

Sieviešu vokālais ansamblis darbojas 24 gadus, ar savām daudzveidīgajām dziesmām iepriecinot klausītājus ne tikai pagastā, bet arī reģionā, Kurzemes zonā un kaimiņvalstī Lietuvā. Ar labiem panākumiem piedalās vokālo ansambļu skatēs. Arī šis kolektīvs ir manis izveidots un šogad svinēs 35 gadu jubileju.

34 gadus Ārijas Ošenieces vadībā Rucavas amatierteātris gandrīz katru gadu iestudēja jaunu lugu, kuru ar nepacietību gaidīja pagasta un novada iedzīvotāji. Kolektīvs ar prieku pieņem uzaicinājumus braukt viesizrādēs uz citiem pagastiem. Kolektīva mērķis: veidojot izrādes, celt katra dalībnieka pašapziņu, veidot interesantāku, krāsaināku ikdienu, audzināt gudru, saprotošu skatītāju. Šogad nomainījās režisori, kolektīvu vadīs ilggadējā teātra pieredzējusī dalībniece Dace Dejus. Lai veicas!

Rucavas lauku kapela “Paurupīte” ar tās vadītāju Intu Jaunciemu darbojas 16. gadu. Kolektīvs kuplina gadskārtu pasākumus savā novadā, kā arī Latvijas reģionos, piedalās Balticas festivālos. Laba sadraudzība ar Lietuvas kolektīviem. Vairākkārt spēlējis pavadījumus Liepājas reģiona tautisko deju kolektīvu ārzemju izbraukuma koncertos - festivālos.

2017.gada sezonas sākumā izveidojās jauns pašdarbības kolektīvs: Rucavas novada Rucavas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs. Nokomplektēti visi astoņi pāri. Kolektīvu vada Agija Kaunese. Dalībnieki ir apņēmības pilni, centīsies pēc iespējas ātrāk iekļauties reģiona dejotāju aprindās.

Rucavas kultūras nama direktore Staņislava Skudiķe

 
Justies kā bišu mātei Drukāt

Tādas sajūtas mani pavada, atceroties šī gada Jāņus Papes „Vītolniekos”, par kuriem var teikt: sava veida jubileja - aprit 10 gadi kopš pirmajiem saulgriežiem mājīgajā un sakoptajā „Vītolnieku” sētā. Un katru gadu šie svētki ir bijuši citādāki. Pirmajos gados šaurā lokā - 15 -30 līgotāju. 2014., 2015.gada Jāņi ar milzīgu ļaužu pieplūdumu (200 – 300 līgotāju!). Ir bijuši pirmo gadu Jāņi, kad man kā pasākuma vadītājai  bija „jāraujas uz pusēm”, jo Jāņa sētā vien dažas tradīciju kluba sievas un to balsis nevar piepildīt ne sētu, ne sadzirdēt priekšpagalmā. Un tad ir 2012.gada Jāņi, kad sevi piesaka Rucavas sievas – kā čaklas namamātes, saimnieces, kas rimtā solī noklāj garos Jāņa godu galdus, kā pārliecinošas rucavnieces savos košajos tērpos, kā līgotājas ar skaņām balsīm! Un ir kādi trīs saulgrieži ar Solveigas Pētersones un visas viņas ģimenes  iesaistīšanos rotaļu vadīšanā. Un Jāņi, kurus ar savām dižajām balsīm pieskandina Nīcas etnogrāfiskā ansambļa, Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa un Krotes skolēnu folkloras kopas dziedātāju balsis. Šogad nekā no tā visa – dižie rotaļnieki un dziedātāji „sadalīti” pa lielajām, „valsts nozīmes” Jāņu svētīšanas vietām, un viens pēc otra atsaka. Tādēļ jau pašā sākumā bija skaidrs, ka jātaupa spēki, jo Jāņi būs jāizdzied no viena gala līdz otram galam „mazajā sastāvā” -  man pašai kopā ar  Rucavas sievām un viņu bērniem un Inesei Sērdienei ar vēl trim Austras bērniem, kuri ir uzticīgi līgotāji un atbalstītāji nu jau 7 gadu garumā.

Lasīt tālāk...
 
Melnais stārķis simbolizē lidojumu no pagātnes uz nākotni Drukāt

2.jūnijā Dunikas pagasta Sikšņu centrā, laukumā blakus 8.maijā iestādītajam Latvijas simtgades ozolam, tika atklātas tēlnieka Zigmunda Bieļa veidotās akmens skulptūras.

Tās svinīgi atsedza mazie dunicnieki, atklājot akmenī izkaltu lidojošu melno stārķi, simbolizējošu lidojumu no pagātnes uz nākotni, un gada skaitli 1253, kas vēsta par gadu,  kurā pirmo reizi vēsturiskos rakstos pieminēts Dunikas vārds. Par akmens skulptūru idejām un tapšanas gaitu pastāstīja tēlnieks Juris Švalbe.

Lasīt tālāk...
 
« SākumsIepriekšējā123NākamāBeigas »

Lapa 1 no 3