Pasaules lielākā vides akcija – Zemes stunda Drukāt

Miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei, simboliski izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, pieprasa izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai.

“Iededzies par pārmaiņām!” 2019. gada 24. marts 20:30 - 21:30

Jau vienpadsmito reizi cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu.

2019. gada 24. martā laikā no 20:30-21:30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija – ikviens ir aicināts  izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.
Zemes stunda ir veids, kā pievērst plašākas sabiedrības uzmanību vides problēmām un aicināt pārdomāt savas ikdienas izvēles, kas ietekmē vidi mums apkārt un arī mūsu pašu veselību.

Pasaules Dabas fonds atgādina, ka Zemes stundas mērķis nav būtisks elektroenerģijas ietaupījums vienas stundas ietvaros, bet gan iedzīvotāju informēšana par klimata pārmaiņām un ikdienas atbildību par tām. Šogad Zemes stundas sauklis ir - "Iededzies par pārmaiņām".

Vienpadsmit gadu laikā, kopš notiek Zemes stunda, akcija kļuvusi par globālu kampaņu, kurā ikvienam pasaules iedzīvotājam dota iespēja parādīt savu attieksmi un rīcību vides un dabas ilgtspējas saglabāšanai. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi, organizācijas ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot savu atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem, norāda Pasaules Dabas fonds.

Pērn zemes stunda atzīmēta kopumā 188 valstīs.