Aicina ar savu parakstu atbalstīt vidusskolas pastāvēšanu Nīcā Drukāt

Nīcas vidusskolas padome un tās priekšsēdētājs Mārtiņš Dāle organizē parakstu vākšanu, lai saglabātu Nīcas vidusskolu un tā netiktu pārveidota par pamatskolu. “Draudzīgā aicinājuma” ietvaros 2018. gada 26. janvārī Rīgā pie Izglītības ministrijas tiks rīkots nīcenieku pikets, savāktos parakstus nodos Izglītības ministram Kārlim Šadurskim un Valsts sekretāram Guntim Puķītim.

M.Dāle ar plānoto akciju iepazīstināja pašvaldības deputātus. Lai skaidrotu situāciju un gūtu atbalstu, skolas padomes priekšsēdētājs uzsācis apkārtējo pamatskolu apmeklēšanu.

Valstī noteiktais minimālais vidusskolēnu skaits, lai pastāvētu vidusskola, ir 27. Nīcas vidusskolā šobrīd vidusskolas klasēs mācās 34 skolēni, taču turpmākie trīs gadi demogrāfiskās situācijas dēļ vidusskolai varētu būt liktenīgi neskatoties uz to, ka kopējais Nīcas vidusskolas skolēnu skaits šajā mācību gadā ir pieaudzis par 10 skolēniem. Ja vidusskolu nolikvidēs, atjaunot to būs neiespējami.

M. Dāle piketā vēlas Izglītības ministrijas amatpersonām skaidrot, ka nedrīkst vienkārši rēķināt attālumu no Nīcas līdz Liepājai, ir jāskatās attālums līdz skolai no skolēna dzīvesvietas Rucavā, Papē, Sikšņos, lai skolēniem nevajadzētu katru dienu vairākas stundas pavadīt ceļā. Ir jāizvērtē Igaunijas negatīvā pieredze, kur skolu reformas rezultātā ģimenes pārceļas uz pilsētām, un lauku teritorija kļūst tukša.

Būtiski, ka Nīcas vidusskolas audzēkņu vidusskolas eksāmenu rezultāti ir augstāki par valsts vidējo līmeni, Nīcas vidusskola ieņem 35. vietu starp lauku vidusskolām. Nīcas skolēni ar panākumiem startē valsts mēroga konkursos. Uz Nīcas vidusskolu pēc pieredzes brauc citu skolu pedagogi, piemēram, 4. janvārī ieradīsies Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas kolektīvs.

Lai pikets Rīgā būtu pamanāms un gūtu rezonansi, plānots uz Rīgu doties ne vien vidusskolēniem no Nīcas, piedalīties tiek aicināti sabiedrībā pazīstami cilvēki, kas viesojušies Nīcas vidusskolā un Nīcas vidusskolas absolventi, īpaši tie, kas šobrīd mācās vai strādā Rīgā. Filmēt piketu ir uzaicināta Antra Cilinska no Jura Podnieka studijas.

Savu atbalstu vidusskolas nākotnei ikviens aicināts apliecināt, parakstoties Nīcas vidusskolā, Nīcas pagasta bibliotēkā, tūrisma informācijas centrā, Otaņķu pagasta pārvaldē, Rucavas pamatskolā vai Sikšņu pamatskolā.

Ikviens tiek aicināts dot ziņu, ja ir kāda laba ideja piketa norisei.