Talkas sauklis - “Ripo riepa tālu prom!” Drukāt

Dabas aizsardzības pārvaldes vadības un Kurzemes reģionālās administrācijas vārdā aicinām Jūs uz talku dabas parka “Pape” 13. septembrī, kuras laikā kopīgiem spēkiem plānots savākt dabā neatbilstošā veidā uzglabātās riepas.

Talkas sauklis - “Ripo riepa tālu prom!” ar šo arī atbalstām mūsu iniciatīvu Daru labu dabai, par ko plašāku informāciju var atrast mājaslapā www.darudabai.lv.

Praktiska informācija par talku:

Tikšanās Papes ciema pludmales stāvlaukumā 13. septembrī no plkst. 11.30 līdz plkst. 12:00.

  • 12:00 – došanās uz talkas vietu
  • 12:30 – Informācija par veicamo darbu, instruktāža
  • 15:30 – kopīga zupas ēšana un sirsnīgi apskāvieni

Talkas mērķis ir savākt PSRS perioda militāro mantojumu – riepas, kuras tiek uzglabātas neatbilstoši normatīvajiem aktiem dabas parkā “Pape”. Šobrīd liela daļa riepu nogrimušas ezerā un apaugušas ar ūdensaugiem, kā arī daļa no tām ir novietotas netālu no ezera atklātā meža laucē redzamā veidā.  Riepas novietotas dabā – Papes ezera krastā. Vietām tām cauri izauguši krūmi, kas liecina par to atrašanos vienā vietā vairāku gadu garumā, lai novērstu šo piesārņojumu nepieciešams riepas savākt un nodot utilizācijai.

Privātīpašums, kurā atrodas daļa no riepām pieder pensionētai skolotājai Inesei Lindei, kura vairākkārtīgi ir vērsusies Dabas aizsardzības pārvaldē, Valsts vides dienestā un Rucavas novada pašvaldībā ar lūgumu palīdzēt veikt riepu novākšanu, jo viņas rīcībā nav tādu līdzekļu, lai šo darbu veiktu. Savukārt Valsts vides dienests ir uzdevis īpašniecei novākt riepas līdz 2018.gada beigām.

Plānotā talkas aktivitāte - riepu savākšana un novietošana vienā punktā.

13. septembrī norisināsies pirmā talka, jo darbs būs daudz un septembrī palīgi tiks aicināti arī uz nākamo talku.

Papildus informācija un praktiskie jautājumi:

Kurzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks Raits Čakstiņš + 371 29494292