Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE Drukāt

Dievaiņu laikā mūspusē ciemosies Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE (vadītājs Andris Kapusts)

  • 2017.gada 4.novembrī plkst.16.00 SVENTĀJAS BIBLIOTĒKĀ notiks improvizēts Veļu vakara uzvedums
  • Plkst. 19.00 RUCAVĀ, TRADĪCIJU NAMĀ „ZVANĪTĀJI” kopa dalīsies savā pieredzē, kā viņi savā saimē svēta veļu laiku, Dievaines. Kopīga sadziedāšana.

Atbraukuši Sventājā, mēs gribētu īpašu uzmanību veltīt tiem senajiem kurseniekiem, kuru stāstus un dziesmas latviešu folkloras un tradīciju kopēji zin krietni sen. Un ja ne sen, tad vismaz kopš Sventājas dziesmu, ierakstu un video krājuma  „Pa vējame es dziedāju” iznākšanas Mūzikas apgādā  „Upe”sērijā Mantojums 2010.gadā.

Un mēs gribam šai laikā, tradicionālajā Veļu laikā, Dievainēs, padalīties pieredzē, kā šos īpašos brīžus un svētkus svētām un kā savus senčus pieminam mēs, Katlakalna folkloras kopā RĀMUPE.

Veļu laiks un Dievaines izsenis, lai arī ir rimtāks un klusāks kā citi gada laiku posmi, ir ticis svinēts un ierakstīts gada ritā ar savu īpašo zīmi. Un ar savu īpašo sajūtu. Arī šai laikā ir daudz gaišuma un dzīvesprieka, daudz dzīvības enerģijas, kuras uzturēšanā un vairošanā Veļu laika svinēšanai un Veļu mielošanai ir diezgan svarīga nozīme. Arī par to mēs dziedāsim, runāsim un spēlēsim. Dievaiņu laikā dziedātās dziesmas un spēlētās spēles un rotaļas patiešām dara mūs stiprākus, veselākus un možākus. Arī laimīgākus.

Papildus ziņas pa tel. 26814051