Seminārs „OiRA – interaktīvs rīks darba vides risku novērtēšanai” Drukāt

Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Latvijas zemnieku federācijas Rucavas nodaļu organizē semināru darba devējiem un darba aizsardzības speciālistiem.

Seminārs notiks 2017. gada 6. decembrī no pulksten 10.00 līdz pulksten 12.00 Rucavas pamatskolas datorklasē.

Semināru vada: Linda Matisāne, VDI Sadarbības un attīstības nodaļas vadītāja.

Semināra formāts – īsa prezentācija un praktiska darbošanās ar rīku pie datora, ekspertu vadībā.

Nepieciešamās priekšzināšanas un prasmes – pamatlīmeņa prasmes (ja protat lietot sociālos tīklus, piemēram, draugiem.lv, problēmu nebūs).

Lūdzam pieteikt savu dalību seminārā līdz 2017. gada 3.decembrim, rakstot uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , tālr. 29964368. Lūdzam ņemt vērā, ka dalībnieku skaits ir ierobežots!

Darba vides riska novērtēšana katram darba devējam ir jāveic ne retāk kā reizi gadā.

Lai darba devēji vieglāk varētu izpildīt normatīvo aktu prasības, Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru izstrādājusi interneta vietnē bāzētu interaktīvu rīku OiRA (Online Interactive Risk Assessment), kas ir īpaši piemērots mazajiem uzņēmumiem, kuros strādā līdz 20 darbiniekiem. Šis rīks ir paredzēts, lai darba devējs bez īpašām priekšzināšanām darba aizsardzībā varētu atpazīt savā birojā esošos darba vides faktorus, un novērtēt, cik liels ir risks, ka nodarbinātie cietīs vai saslims darba vietā. Ar rīka palīdzību iespējams noteikt veicamos darba aizsardzības pasākumus, kā arī sagatavot nepieciešamo dokumentāciju.

Vairāk par rīku: http://www.vdi.gov.lv/lv/OiRA/