Eiropas Junioru čempionāts novusā Drukāt

No 14.-15.augustam Igaunijas pilsētā KILINGI-NÖMME norisinājās 1.Eiropas Junioru čempionāts novusā, kur Latvijas komandas sastāvā piedalījās arī Rucavas jaunie novusisti.

Lai gan vairāki spēcīgi spēlētāji dažādu iemeslu dēļ neaizbrauca, tomēr Rucavas komanda guva lieliskus panākumus.

14.augustā

Junioru vecumu grupā, līdz 21 gadu vecumam, Lauma Laugale, četru dalībnieču konkurencē, izspēlējot divu riņķu turnīru. Izcīnīja 1.vietu un titulu Eiropas čempione novusā!

Jauniešu vecumu grupā, līdz 18 gadu vecumam, piedalījās 21 dalībnieks un no Rucavas spēlēja Jānis Laugalis un Miks Zīverts. Dalībnieki bija sadalīti trīs apakšgrupās un no katras apakšgrupas četri labākie tika finālturnīrā Jānis Laugalis savā apakšgrupā izcīnīja 1.vietu, Miks Zīverts 4.vietu. Finālturnīrā izspēlējot vēl astoņas spēles saspringtā cīņā pirmais Eiropā - Jānis Laugalis, bet Miks Zīverts augstajā 7.vietā, kas ir Mika augstākais sasniegums novusa karjerā.

 

Jauniešu vecuma grupā, līdz 15 gadiem, no Rucavas piedalījās Krists Laugalis un Edgars Mielavs, kopā bija 19 dalībnieki. Krists ar Edgaru bija izlozēti vienā apakšgrupā, abi tika finālturnīrā.

Krists ilgāku laiku bija līderos, bet turnīra beigās bija vairāki sāpīgi punktu zaudējumi un rezultātā dalīta 2.-3. vieta, kur tikai papildrādītāji 2.vietu deva Kristam Laugalim, Matīsu Gricmani, pēdējo divu gadu Latvijas čempionu, atstājot trešajā vietā. Edgaram Mielavam 4.vieta, tūlīt aiz godalgotā trijnieka.

Paralēli Eiropas Junioru čempionātam notika arī profesionāļu turnīrs, kas oficiāli saucās 1.ESTONIAN SUMMER CUP-novusā. 20 dalībnieku vidū Rucavu pārstāvēja Arturs Laugalis. Pēc Šveices sistēmas spēlējot deviņas kārtas, vienu spēli zaudējot, vienu spēlējot neizšķirti, bet septiņas uzvarot, visai pārliecinoši A.Laugalis izcīnīja jau 3.uzvaru Rucavas komandai!

15.augusts

Otrajā sacensību dienā norisinājās ESTONIAN SUMMER CUP DOUBLES novusā, kur obligāti bija - pārī vismaz vienam spēlētājam jābūt no 1.Eiropas Junioru čempionāta dalībniekiem. Kopā piedalījās 36 pāri, bet no Rucavas komandas piedalījās sekojoši pāri:

Krists Laugalis/Edgars Mielavs,

Jānis Laugalis/Miks Zīverts,

Lauma Laugale/Artūrs Laugalis.

Par uzvaru piešķīra 4 punktus, neizšķirts 2 punkti, zaudējums - 0 punkti. Turnīrs norisinājās 7.kārtās.

1.kārtā Krists ar Edgaru un Jānis ar Miku vinnēja, bet Lauma ar Artūru – pārliecinoši zaudēja. Tālāk gāja interesanti, jo Jānis ar Miku spēlēja neizšķirti, Krists ar Edgaru zaudēja, Lauma ar Artūru vinnēja turnīra jaunākās dalībnieces, kurām bija pārliecinoša pēdējā vieta beigās, bet šī spēle bija vainīga pie koeficienta sabojāšanas.

Laumai ar Artūru 3.kārtā uzvara pār turnīra organizētāju VIIRU TALTS, kas spēlēja pārī ar meitu BIRGIT TALTS ar 3:1, bet 4.kārtā tikai neizšķirts pret Latvijas pāri no Babītes Kamparu/ Kursīti, lai gan it kā vajadzēja uzvarēt pēc parādītās spēles. Pēdējās trijās kārtās trīs uzvaras ar 3:0, izcīnīti 22 punkti un dalīta 2.-3. vieta kopvērtējumā, kur koeficients lika atkāpties uz 3.vietu. Bet tomēr pārliecinoša uzvara starp jauktajiem pāriem, tuvākos konkurentus apsteidzot par sešiem punktiem.

Jānis ar Miku izcīnīja 16 punktus un palika 10.vietā, Kristam ar Edgaru 14 punkti un 17.vieta.

Starp citu – gan KILINGI-NÖMME, gan Rucavā - ūdensvada atjaunošanas darbi!

Paldies jāsaka Rucavas novada domei par palīdzību, lai jaunie novusisti varētu aizbraukt uz sacensībām Igaunijā!