Četras dienas Vācijā ar velosipēdu Drukāt

Projekta ietvaros man tika dota iespēja pavadīt četras dienas Vācijā - Brēmenē, lai dalītos pieredzē par velo tūrisma attīstību.

Mūs laipni sagaidīja Alberts Kaspārī, kurš pārsteidzoši labi runāja latviešu valodā. Kā vācu tūrists, viņš vairāk kārt pabijis Latvijā, kura ļoti iepatikusies, tāpēc izlēmis iemācīties latviešu valodu. Alberts bija zinošs gids un pavadīja mūsu grupu.

Visas četras dienas pārvietojāmies ar velosipēdiem, kas ļāva iejusties velotūrista lomā un labāk izprast viņu vajadzības. Jāatzīst, ka Brēmenē apstākļi velosipēdistiem ir ļoti piemēroti – izbūvēti veloceliņi, luksofori velobraucējiem, pat rokturīši pie luksoforiem, lai gaidot zaļo gaismu būtu kur pieturēties. Tas viss nebūtu iespējams bez valsts un pašvaldību finansiālā atbalsta. Brēmene līmeni, kādā tā ir šobrīd, sasniegusi apmēram 20 gadu laikā.

 

Interesants likās projekts „Bett and Bike” (gulta un ritenis). Tie ir velotūristiem draudzīgie viesu nami, kuros pieejams velosipēdu remonts, nomas velosipēdi, ir iespēja izžāvēt apģērbu, droši novietot savu velosipēdu un, protams, atpūsties.

Visi šie viesu nami apkopoti starptautiskā katalogā. Manuprāt, ar laiku arī Rucavas viesu namiem ir iespēja tur iekļūt, jo tie piedāvā pietiekami labu servisu jau tagad. Velosipēdu kā pārvietošanās līdzekli, izmanto lielākā daļa Vācijas iedzīvotāju – tas ir ērti, dabai nekaitīgi un izmaksas ir daudz mazākas kā auto. Velotūrisms vāciešu vidū ir ļoti populārs, ceļo gan jauni, gan cienījama vecuma cilvēki. Pārsvarā viņi izmanto vietējos maršrutus, bet arvien populārākas kļūst Baltijas valstis. Tāpēc mums būtu daudz jāstrādā pie tā, lai varētu sniegt kvalitatīvu servisu, labus braukšanas apstākļus, izveidotu velomaršrutus un kartes.

Protams, tam ir nepieciešams daudz laika un līdzekļu, bet ir lietas, kuras mēs spējam piedāvāt jau tagad – tā ir tīrā un neskartā daba, jūra un klusi lauku ciemati. Tās ir lietas, kas pievilina ārzemju tūristus.

Paralēli zinību apgūšanai, apskatījām arī skaisto Brēmeni, kas, kā sena Hanzas pilsēta, ļoti atgādina Vecrīgu. Brēmenieši uzskata, ka tieši Brēmanes tirgotāji uzcēla Rīgu. Un kur nu bez slavenajiem Brēmenes muzikantiem! Tie ir visur. Sākot ar statuju vecpilsētā, līdz suvenīriem, rotaļlietām, saldumiem, pat ceļazīmes pilsētā rotā četrotnes attēli.

Rucavas tūrisma speciāliste Dace Mieme