Šahs Sikšņu pamatskolā Drukāt

Šajā mācību gadā Sikšņu pamatskolā sāka darboties šaha pulciņš. Pieteicās kupls dalībnieku pulks – 16 skolēni no 2. līdz 8.klasei ar dažādām priekšzināšanām, tāpēc tika izveidotas divas grupas. Vēlāk ieinteresējās vēl citi un kopā šaha pulciņā darbojas 21 skolēns. Pirmajā pusgadā tika apgūti gājieni un pašas vienkāršākās šaha pamatzinības.

Bet, ja gājieni zināmi, tad taču jāsāk spēlēt! Un pirmā pusgada novembrī sākās pirmais šaha turnīrs Sikšņu pamatskolā. Spēle notika divās vecuma grupās: no 1.-4.klasei, atsevišķi spēlējot zēniem un meitenēm un no 5.-8.klasei. Turnīrs beidzās šā gada februārī.

Uzvarētāji jaunākajā grupā zēniem: 1.vietā Daniels Pičkurovs, 2. – Roberts Alksnis, 3.- Jānis Ķuda.

Jaunākajā grupā meitenēm pārliecinoši uzvarēja Selīna Gerkena, 2.un 3.vietu dalīja Evelīna Glužģe un Līga Beņuše ar vienādu punktu skaitu un neizšķirtu savstarpējo rezultātu. Tikai par puspunktu no viņām atpalika Sonata Malakauska.

Vecākajā grupā visas godalgotās vietas ieņēma puiši: 1.- Dāvis Hopovs, 2.- Alekss Robežnieks, 3.- Kristians Baikovskis. Jāatzīmē meitenes – Monta Mihailova un Karīna Gerkena, kuras sīksti cīnījās ar zēniem.

Uzvarētāji tika godalgoti ar medaļām, otro un trešo vietu ieguvējus apbalvoja ar mazām dāvanām un visiem dalībniekiem tika saldumi.

Šo sacensību laikā tika apgūti šaha spēļu noteikumi, atkārtotas iegūtās zināšanas, kā arī, apgūtas jaunas, jo spēlējot šahu, jāmācās nepārtraukti.

Aija Dejus, šaha pulciņa skolotāja